Przejdź do treści

Muszyna: Młodzi piłkarze z medalami

Muszyna: Młodzi piłkarze z medalami

Dzisiaj w Muszynie zakończył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski POPRAD MUSZYNA CUP z okazji Dnia Dziecka. Na murawie stadionu MKS Poprad Muszyna spotkało się ponad 200 młodych piłkarzy z Rumunii, Słowacji, Serbii i Polski.

– Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Cieszę się, że mogliśmy gościć młodych piłkarzy z naszych partnerskich miast i powiatów. Mecze były bardzo zacięte, ale rozegrane zgodnie z zasadami fair play. Każda z drużyn została udekorowana medalami, a zwycięzcy – pucharami. Każdy z zawodników otrzymał też upominki od Starostwa Powiatowego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tej imprezy, na czele z jej pomysłodawcą – radnym powiatowym Stanisławem Sułkowskim oraz pracownikami Biura Promocji Starostwa Powiatowego i naszych jednostek.

Młodzi piłkarze i ich opiekunowie z miasta Obrenovac w Serbii, powiatu Salaj w Rumunii, Starej Lubovni na Słowacji oraz powiatu hajnowskiego i wejherowskiego także podziękowali staroście i organizatorom.

– Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku – mówili.
Podczas uroczystego podsumowania dwudniowego Dnia Dziecka obecni byli: starosta Marek Pławiak, burmistrz Miasta i Gminy Muszyna Jan Golba i radni Powiatu Nowosądeckiego. Nie zabrakło oczywiście sądeczan, którzy bawili dziś do późnych godzin wieczornych w Amfiteatrze na Zapopradziu w Muszynie.

Wyniki:
Roczniki: 2006-2007
I Akademia POPRAD MUSZYNA
II Rumunia
III Powiat Wejherowski
Roczniki 2008 i młodsi
I Powiat Wejherowski
II Akademia SOKOLIKI Stary Sącz
III Rumunia

/(olsz) Fot. Maria Olszowska