Przejdź do treści

Liczniki Budżetu Obywatelskiego 2019 Krynicy-Zdroju wystartowały

Budżet Obywatelski 2018

9 wniosków złożyli mieszkańcy Krynicy-Zdroju w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Wszystkie spełniły regulaminowe wymogi formalne i merytoryczne i zostały rekomendowane przez Zespół ds. BO do głosowania. W tegorocznym naborze złożono 5 projektów o charakterze inwestycyjnym i aż 4 o charakterze miękkim. Z opisami projektów można zapoznać się na stronie internetowej krynica.budzet-obywatelski.org lub w miejskich punktach do głosowania. Mieszkańcy Krynicy-Zdroju mogą od dzisiaj do północy 20 czerwca oddawać swe głosy na wybrane projekty.

WYKAZ PROJEKTÓW ZADAŃ PUBLICZNYCH ZGŁOSZONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW

To już trzecia edycja BO, w której mieszkańcy Krynicy-Zdroju mogą partycypować w zarządzaniu gminnym budżetem i wydatkowaniu pieniędzy na przedsięwzięcia zgłoszone przez nich samych. W tym roku pula przeznaczona na Budżet Obywatelski wynosi 260 tys. zł. – mówi Dariusz Reśko, Burmistrz Krynicy-Zdroju. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w inicjatywę Budżetu Obywatelskiego i zgłosili swoje pomysły. Teraz przed wnioskodawcami kolejne ważne zadanie – przekonanie jak największej liczby mieszkańców, że ich propozycje zasługują na oddanie głosu i realizację w przyszłym roku – dodaje Burmistrz.

W tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział mieszkańcy Krynicy powyżej 16 roku życia. Każdy może oddać maksymalnie 2 głosy na dowolne projekty. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej krynica.budzet-obywatelski.org lub w wyznaczonych w mieście punktach do głosowania. Wypełnioną kartę do głosowania można także przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Krynicy.

Karty do głosowania można pobrać w punktach do głosowania lub pobrać ze strony internetowej: krynica.budzet-obywatelski.org
Punkty do głosowania: 1. Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju Wydział Strategii i Rozwoju Lokalnego ul. Kraszewskiego 7, pok. nr 3; 2. Centrum Informacji Turystycznej ul. Zdrojowa 4/2; 3. Biblioteka Publiczna ul. Nowotarskiego 1; 4. Filia nr 3 Biblioteki Publicznej ul. Źródlana 39; 5. Kino Cyfrowe – Jaworzyna II ul. Marszałka J. Piłsudskiego 19; 6. Gminne Przedszkole nr 2 ul. Reymonta 10.

Wszelkie pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego Krynicy-Zdroju należy kierować do Wydziału Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego, tel. 18 472 55 07, 18 472 55 14, e-mail: krynica@onet.pl