fot. Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Budynek przy ul. Kraszewskiego 49 otwiera I etap programu rozwoju mieszkalnictwa w Krynicy-Zdroju. Pierwsze 14 mieszkań jest gotowe do zamieszkania przez potrzebujące rodziny z terenu Krynicy-Zdroju. Dziękuję za świetnie wykonaną pracę wykonawcom oraz wszystkim zaangażowanym w remont tego budynku a mieszkańcom życzę, aby dobrze im się tu mieszkało – powiedział Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju

Niszczejący do niedawna budynek w ciągu zaledwie kilku miesięcy zmienił się nie do poznania. Dzięki wykonaniu warstwy termoizolacyjnej ścian zewnętrznych, wymianie pokrycia dachowego, zmianie rozmieszczenia i wymiarów niektórych otworów okiennych, zastosowaniu nowych materiałów wykończeniowych oraz odpowiednim doborze kolorystyki, znacznie podniosła się atrakcyjność wizualna tego obiektu i jego otoczenia.

Oprócz mieszkań w budynku podobnie jak przed remontem część budynku wykorzystana będzie na cele ochrony zdrowia. Na parterze zlokalizowane będą gabinety medyczne, poczekalnia, toaleta dla pacjentów, zaplecze socjalne dla lekarzy, kotłownia i pomieszczenie porządkowe.
Kosz generalnego remontu to ponad 2,7 mln złotych.

tekst / foto. Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju