Przejdź do treści

Kryniccy policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali sporą sumę pieniędzy

Dzięki zaangażowaniu w sprawę i wielu podjętych czynnościach kryniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz sporą sumą pieniędzy.

Kiedy turysta wychodził z Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju zorientował się, że nie ma przy sobie portfela, w którym było blisko 2300 złotych. Po bezskutecznym przeszukaniu budynku na własną rękę zdenerwowany mężczyzna poinformował o zdarzeniu krynickich policjantów.

Funkcjonariusze niezwłocznie po zapoznaniu się z nagraniem z monitoringu, na którym zarejestrował się moment, kiedy portfel wypada z kieszeni turysty, a następnie młody człowiek podnosi go i kieruje się w stronę wyjścia, natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W trakcie działań skierowali się w rejon zbocza Góry Parkowej, gdzie zauważyli grupę kilku mężczyzn spożywających alkohol. Okazało się, że wśród nich był mężczyzna „uchwycony” w pijalni przez kamery monitoringu. Policjanci zatrzymali 19-latka, a następnie udali się w pobliże Stawu Łabędziego, gdzie znaleźli ukryty portfel z dokumentami. Z kolei po przeszukaniu mężczyzny, ujawnili przy nim blisko 1900 złotych.

19-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia znalezionego portfela oraz przywłaszczenia dokumentów stwierdzających tożsamość, a także ich ukrywania. Za te przestępstwa grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Ponadto mężczyzna został ukarany mandatami karnymi za spożywanie alkoholu oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym.

/źródło: KMP Nowy Sącz