Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Już w sobotę rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

na szczycie stoku policjanci rozmawiają z chłopcem na temat bezpiecznej jazdy na nartach, jeden z nich wręcza mu element odblaskowy

Już w nadchodzącą sobotę 16 grudnia rozpocznie się cykliczna, ogólnopolska inicjatywa edukacyjno-informacyjna pod nazwą “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wydarzenie inauguracyjne odbędzie się na stoku Słotwiny Arena o godzinie 10:00.

Policjanci prewencji z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, przypomną o kluczowych zasadach bezpiecznego podczas korzystania z tras narciarskich.

Wydarzenie obejmie również udział ratowników z Grupy Krynickiej GOPR, a dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, w tym konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i możliwość bliższego zapoznania się ze sprzętem służbowym policji i ratowników górskich.

Głównym celem kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest promowanie odpowiedzialnego zachowania narciarzy i snowboardzistów, podnoszenie świadomości dotyczącej konsekwencji prawnych związanych z łamaniem przepisów na stoku oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

/źródło: KMP Nowy Sącz