Przejdź do treści

Bieg Piwniczanki po raz ósmy

Fot. Natalia Podsadowska

W miniony weekend odbył się VIII Bieg Piwniczanki. Patronat nad imprezą sprawował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, a dyrektorem Biegu był Marian Dobosz – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.

– Cieszę się, że mieszkańcy Sądecczyzny spędzają wolny czas tak aktywnie – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Bieg Piwniczanki jest bardzo popularny. Biorą w nim udział profesjonaliści i amatorzy z całej Polski. Dzięki takim imprezom promujemy Ziemię Sądecką. Gratuluję wszystkim, którzy wyruszyli na trasę – tym małym i tym dużym. Szczególne gratulacje kieruję do zwycięzców!
9-kilometrową trasę najszybciej pokonał Jakub Burghardt wyprzedzając Grzegorza Wójsa ze Stalowej Woli i Mariusza Szkaradka z Nowego Sącza. Najszybszą kobieta na tym dystansie była Regina Kulka. Wyprzedziła pochodzącą z Niskowej Annę Bodziony i Marcelinę Gaborek z Kamionki Wielkiej.

W biegu na 3,5 km zwyciężyli: Piotr Broniszewski ze Starego Sącza i Magdalena Skalniak z Muszyny, a w marszu nordic walking – Robert Janocha i Małgorzata Topór.Na biegową trasę wyruszyły również dzieci. Miały do pokonania od 200 do 1000 metrów.

(olsz)
Fot. Natalia Podsadowska

Źródło: http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/8-bieg-piwniczanki-dla-jakuba-burgharda-i-reginy-kulki-wyniki-zdjecia?fbclid=IwAR1VZYSid-Zpda87bkbd40A2qVLddFozh_3QlnKPsk69ZzNIgTH3OSFTO6o#.XTWfanvdjAz