Przejdź do treści

10-17 sierpnia: 53. Festiwal im. Jana Kiepury

W dniach 10 – 17 sierpnia 2019 r., w Krynicy-Zdroju odbędzie się 53. Festiwal im. Jana Kiepury. Organizatorzy przygotowali ponad 30 imprez, w tym gale operowe i operetkowe, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, recitale solowe oraz spotkania z artystami.

Pragniemy wyjść z naszymi wydarzeniami do jak najszerszej publiczności i dlatego prawie wszystkie imprezy (za wyjątkiem koncertów wieczornych), będą odbywały się na scenie plenerowej na krynickim Deptaku. I tak Dyrektor Artystyczny festiwalu – prof. dr hab. Tadeusz Pszonka zaproponował dla ośmiu dni festiwalowych formułę zawierającą cztery wydarzenia dziennie: o godz. 10:00 będziemy mogli uczestniczyć w SPOTKANIU Z GWIAZDĄ, następnie o godz. 12:00 w przedpołudniowym KONCERCIE PROMENADOWYM, kolejno o godz. 15:00 w koncercie popołudniowym zwanym ESTRADĄ MŁODYCH oraz o godz. 20:00 w głównej GALI WIECZORNEJ.

Z wszystkich imprez 53. Festiwalu im. Jana Kiepury tylko osiem koncertów wieczornych jest biletowanych. Wszystkie pozostałe wydarzenia są otwarte dla publiczności, co stanowi prezent organizatorów festiwalu – gminy Krynica-Zdrój oraz Centrum Kultury dla mieszkańców Krynicy, wszystkich gości, turystów, wczasowiczów oraz wszystkich melomanów, którzy przyjadą do naszego uzdrowiska na to wielkie święto muzyki operowej.

Program festiwalu
Gwiazdy festiwalu

/źródło: festiwalkiepury.pl