Przejdź do treści

Krynica-Zdrój: Przesyłka z nieznaną substancją trafiła do restauracji – Odizolowano dwie osoby

fot. KM PSP Nowy Sącz

W środowe przedpołudnie ul. Pułaskiego w Krynicy-Zdroju została zamknięta dla ruchu, na miejscu pojawiła się Policja Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Wszystko przez przesyłkę z nieznaną substancją, która trafiła do tutejszej restauracji.

Jak informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy KMP PSP w Nowym Sączu – Przed godziną 12 otrzymaliśmy telefon z komisariatu policji w Krynicy z prośbą o sprawdzenie materiału, który został zabezpieczony w restauracji w Krynicy na ul. Pułaskiego w restauracji Artystycznej. Z dalszych informacji wynikało, że osoba z tej restauracji otrzymała przesyłkę. Po otwarciu wysypał się proszek.

– Po otrzymaniu tego rodzaju informacji zadysponowano najbliższą Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Krynicy-Zdrój do zdarzenia, jak również Grupę Ratownictwa Specjalistycznego Chemiczno-Ekologicznego z Nowego Sącza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że rzeczywiście dwie osoby miały kontakt z tą substancją i te dwie osoby zostały odizolowane, jak również zabezpieczona została ta substancja wraz z kopertą.

Wykonaliśmy szereg badań, wykluczyliśmy na obecną chwilę że jest to substancja biologiczna. Nasze urządzenia wskazują, że jest to mocna zasada – dodaje rzecznik prasowy KMP PSP w Nowym Sączu.

Substancje, kopertę oraz koszulkę, którą miała na sobie osoba obsypana przekazano Policji. Karetka Pogotowia zabrała kobietę, która miała kontakt z substancją na badania do Szpitala. Miejsce w którym była rozsypana substancja poddano dekontaminacji.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz