Przejdź do treści

ZSP w Krynicy-Zdroju: moja wielka grecka przygoda!

Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju rozpoczęli drugi tydzień praktyk zawodowych w Grecji. Praktyki zakończą się uzyskaniem Certyfikatów Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.
Uczniowie wraz z opiekunami przebywają w Nea Mesangala w regionie Tesalia nad Zatoką Thermaikos od 13 do 26 września 2021 roku.
Projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” jest realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor -Kształcenie i szkolenia zawodowe.
To już druga odsłona projektu, pierwsza odbyła się w maju 2021 roku.

Dla uczniów to czas nabywania nowych, zawodowych doświadczeń, ale również możliwość odpoczynku, poznawania nowej kultury i wzajemnej integracji – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Program wyjazdu przewiduje również spotkania tematyczne oraz wycieczki przedmiotowe i krajoznawcze.
Uczniowie mieli już okazję zobaczyć greckie Meteory, zwiedzili Saloniki oraz wyspę Skiatos. Uczestniczyli również w pokazach zawodowych – baristy i przygotowywania pizzy. Przed nimi kolejny tydzień zawodowych atrakcji.

/źródło: Starostwo Powiatowe