Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Bez powodu bił przypadkowo napotkanych przechodniów

Drzwi oznakowanego radiowozu - fot. KMP Nowy Sącz

Do roku pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Krynicy-Zdroju, który bez powodu bił przypadkowo napotkanych przechodniów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 września w godzinach porannych. 30-latek idąc przez jedno z osiedli w Krynicy-Zdroju, bez żadnego powodu uderzał pięścią w twarz lub tył głowy starsze osoby, które spotykał na swojej drodze. Wśród pokrzywdzonych seniorów był jeden mężczyzna i cztery kobiety.

– Kiedy przed godziną 10:00 kryniccy policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu, patrol pełniący służbę na mieście natychmiast został skierowany na osiedle w poszukiwaniu sprawcy. Okazało się, że w rejonie jednego z bloków mężczyzna został ujęty przez kilku mieszkańców, po tym jak zaatakował przechodnia. 30-latek wyrywał się i był bardzo pobudzony, nie potrafił wysławiać się w sposób logiczny.- Mówi Aneta Izworska z sądeckiej Policji.

Po zatrzymaniu napastnik został przewieziony do komisariatu w Krynicy-Zdroju, gdzie poddano go badaniu na trzeźwość nie stwierdzając w jego organizmie alkoholu. Następnie od mężczyzny została pobrana krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych.

Prokuratura Rejonowa w Muszynie podjęła decyzję o objęciu ściganiem z urzędu i wszczęciu dochodzenia w tej sprawie. Kryniczanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, ale z uwagi charakter chuligański wymiar kary może być wyższy.