Przejdź do treści

Wyjątkowe miejsca i instruktorzy narciarstwa walczą o wyróżnienie

Już po raz piętnasty w plebiscycie „Najlepsza stacja narciarska Małopolski” o zwycięstwo walczą stacje i szkoły narciarskie oraz trasy biegowe z Małopolski. Na wyróżnienie mają też szanse miejsca przyjazne rodzinom oraz instruktorzy, którzy z pasją uczą bezpiecznej jazdy. Głosowanie trwa jeszcze tylko do 26 lutego.

Małopolska to zimowa stolica Polski, dlatego właśnie tutaj znajdziemy ponad 60 stacji narciarskich oraz ponad 250 km świetnie przygotowanych tras, które przyciągają do regionu narciarzy i snowboardzistów z całego kraju. Już po raz kolejny zachęcam do tego, aby docenić te miejsca i osoby, które sprawiają, że „białe szaleństwo” w Małopolsce z roku na rok jest coraz bardziej przyjemne – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa, a równocześnie przewodniczący kapituły plebiscytu.

Pasjonaci sportów zimowych do udziału w plebiscycie zgłosili zarówno duże, jak i małe stacje narciarskie z całej Małopolski. To jednak nie wszystko – dzięki ich nominacjom o wyróżnienie walczą też trasy biegowe, szkołe narciarskie i instruktorzy, którzy zarażają innych narciarską pasją. Docenione zostaną też stacje, które oferują „coś więcej niż narty”, czyli wyjątkowe możliwości wypoczynku po narciarskim czy snowboardowym wysiłku. Głosować można też na miejsca, w których podczas szusowania przywiązuje się dużą wagę do bezpieczeństwa oraz można komfortowo spędzić czas na stoku przez seniorów czy też osoby z małymi dziećmi.
Głosy można oddawać do 26 lutego 2018 r. do godz. 20, a o ostatecznym rezultacie zadecydują zarówno typy internautów, jak i członków plebiscytowej kapituły. Więcej informacji tutaj.

Konkurs organizowany jest już po raz kolejny przez Województwo Małopolskie i Gazetę Krakowską przy współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną i Radiem Kraków. Patronat nad konkursem objął marszałek Jacek Krupa.

/www.malopolska.pl