Przejdź do treści

Policjanci edukowali amatorów białego szaleństwa na stoku

Policjanci edukowali amatorów białego szaleństwa na stoku - Fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju uczestniczyli w akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych narciarzy i snowboardzistów pt. „Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach” organizowanej przez stację narciarską Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przypominali jak korzystać z uroków zimy, by nie wyrządzić krzywdy sobie i innym.

Spotkanie na stoku z policjantami Wydziału Prewencji sądeckiej komendy oraz z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju było doskonałą okazją, by korzystający z zimowego wypoczynku narciarze i snowboardziści poznali zasady bezpiecznych zjazdów. W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy na stoku, podpowiadali co zrobić by jazda była przyjemna i bezpieczna oraz uświadamiali korzystających o odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach. Policjanci przypomnieli uczestnikom także o obowiązującym Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W trosce o to, aby przekazane treści zostały przez narciarzy i snowboardzistów zapamiętane, policjanci rozdawali ulotki informacyjne. By przekonać do bezpieczniej i wspólnej zabawy na śniegu, przeprowadzili konkurs wiedzy dla dzieci i młodzieży. Wygranym był każdy, bo wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów nagrodę lub drobny upominek.

/KMP Nowy Sącz