Przejdź do treści

Uczniowie Pilnowali Górskich Szlaków

Piękna pogoda, zniewalające widoki i atmosfera pełna radości towarzyszyły XII Powiatowemu Rajdowi im. Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”, zorganizowanemu przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju oraz UKS Arcus Krynica.

Trasa Rajdu i Przygody na Szlaku

Rajd rozpoczął się w centrum Krynicy-Zdroju, a jego uczestnicy przemierzyli malowniczą trasę przez Przełęcz Krzyżową, pod wieżę widokową Słotwiny Arena, przez Górę Krzyżową i Holicę, aż do kompleksu sportowego ZSP Krynica.

Konkursy i Atrakcje

Na terenie szkoły odbyły się różnorodne konkursy: wiedzy o Świętym Janie Pawle II, piosenki turystycznej, geograficzny, fotograficzny oraz konkurs wyposażenia turystycznego. Dyrektor szkoły, Maria Aleksander-Pisz, podkreśliła, że impreza była nie tylko okazją do rywalizacji, ale także integracji i wspólnej zabawy.

Wizyta Gości Specjalnych

W rajdzie uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych służb, w tym sierżant sztabowy Jarosław Klimontowski, starszy sierżant Dawid Ogórek oraz technik kryminalistyki Rafał Nawojowski. Komenda Policji z Krynicy-Zdroju była reprezentowana przez starszą aspirant Annę Wójtowicz, a Krynicką Grupę GOPR reprezentowali Mariusz Liana z psem Freją, Łukasz Smetana, Marcin Oswięcimek i Anna Kobak. Pokazy służb wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia i dowiadywali się więcej o pracy Policji i GOPR.

Wyniki Konkursów

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Powroźniku, a drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Polan. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobył ZSZ w Grybowie, drugie – ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, a trzecie – Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Specjalną nagrodę otrzymała zaprzyjaźniona szkoła z Lipan na Słowacji.

Wręczenie Nagród i Występy

Nagrody wręczali Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju, Stanisław Sułkowski, radny Powiatu Nowosądeckiego oraz Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. Czas umilały występy taneczne Formacji Tanecznej FUNKY DOLLS i Butterfly Crew.