Przejdź do treści

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy Zdroju ma już 70 lat

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny popularnie nazywane Continentalem, obchodziło dzisiaj 70-lecie istnienia. Z tej okazji odbyło się spotkanie, podczas którego starosta nowosądecki Marek Pławiak odznaczył zasłużonych pracowników Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Złożył też gratulacje na ręce obecnego dyrektora SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA, Patryka Wichra.
– Z okazji 70-lecia SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Krynicy Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny, na ręce Pana dyrektora składam serdeczne gratulacje dla wszystkich pracowników waszej placówki. Przez minione dziesięciolecia na trwałe wpisaliście się nie tylko w krajobraz uzdrowiskowy Krynicy, ale całej Sądecczyzny i Małopolski. W swojej ofercie macie nie tylko szeroką gamę zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, ale również fachową pomoc dla weteranów, którzy wsławili się trudną służbą dla Polski. To wspaniałe, że Powiat Nowosądecki może się szczycić takim obiektem funkcjonującym na jego terenie – mówił starosta Marek Pławiak. – O jakości pracy Sanatorium świadczą pozytywne opinie jego klientów. Tak jest od wielu lat i – jestem o tym przekonany – tak będzie nadal. Z okazji jubileuszu, wszystkim pracownikom Sanatorium życzę samych sukcesów, realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Złote Jabłko Sądeckie otrzymał lek. Wojciech Tada, a Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: dr Aurelia Ostrowska – dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, Halina Zarotyńska – SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju, dr n. med. Jerzy Skuciński, mjr SG lek. Marcin Wojtyga, Tadeusz Marczyk.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: posłanki – Anna Czech i Barbara Bartuś, wicewojewoda Józef Gawron, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, przewodnicząca Sejmiku WM Urszula Nowogórska, radny Sejmiku Stanisław Pasoń, szefowa małopolskiego PFRON Marta Mordarska, burmistrz Krynicy Dariusz Reśko. Nie mogło oczywiście zabraknąć pracowników Sanatorium, którzy zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami państwowymi.

/(olsz) Fot. Maria Olszowska