Przejdź do treści

Krynica-Zdrój: Już dzisiaj rusza Forum Ekonomiczne

4 września rozpoczyna się XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, które potrwa do 6 września. Jak co roku w Krynicy spotkają się głowy państw i szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści, samorządowcy, prezesi firm, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury i mediów.

Mottem tegorocznego forum jest: „Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów”, jego uczestnicy postarają się zatem odpowiedzieć na pytanie czy Europejczyków łączą tylko wspólne interesy, czy może posiadają także wspólne wartości?

W ramach wydarzenia zaplanowano ponad 180 paneli dyskusyjnych, śród nich znalazły się także te poświęcone kwestiom społecznym oraz tego co najważniejsze w roli państwa i samorządu w reformowaniu najważniejszych obszarów jego funkcjonowania. Zaplanowano także dyskusje z  młodymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami świata nauki z różnorodnych jednostek badawczych, tworzących startupy.

W trakcie wydarzenia przyznane zostaną nagrody dla Firmy Roku, Organizacji Pozarządowej Roku oraz Nagrody Specjalnej. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekają na to kto w tym roku zdobędzie tytuł Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy, którego wybierze trzydziestoosobowa kapituła konkursowa.