Przejdź do treści

Policyjny inspektor Wawelek dbał o bezpieczeństwo dzieci na stoku

Policyjny inspektor Wawelek dbał o bezpieczeństwo dzieci na stoku

Chętnych do uczestnictwa w zawodach zorganizowanych przez krakowskich i sądeckich policjantów było więcej niż miejsc w turnieju, bo do sportowej rywalizacji zagrzewał Inspektor Wawelek, który towarzyszył funkcjonariuszom. W środę (7 lutego) na stoku „TyliczSki” było wesoło, głośno, a przede wszystkim bezpiecznie.

„Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” to coroczna akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekazało nagrody: kaski, kubki, piłeczki, długopisy. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz policyjnego patrolu narciarskiego.

Amatorom białego szaleństwa nie straszny był mróz – do wzięcia udziału w zawodach narciarskich policjanci nie musieli nikogo namawiać. Kusiły sportowa adrenalina oraz atrakcyjne nagrody. O miejsce na podium walczyło 50 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych: 6-10 lat oraz 11-16.

Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej czyli testu z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku oraz praktycznej czyli zjazdu slalomem.

W kategorii wiekowej 6-10 lat najlepszy czas przejazdu slalomem uzyskała Martyna Falkowska z Jaworzna. Nagrodę za drugie miejsce odebrała Alicja Konieczna z Łodzi, a na brązowy medal zasłużył Jan Wątroba z Katowic.

W grupie starszaków najlepszy okazał się Hubert Smykla z Mielca. Drugie miejsce zdobyła Kornelia Cudo również z Mielca, a trzecie Anna Bieś.

Wyróżnienie w konkursie za najlepszy zjazd oraz test wiedzy zdobył Filip Hopek z Kolbuszowej.

Nagrody w konkursie wręczyli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Krynicy Zdroju dr Tomasz Wołowiec, Komendant Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju kom. Andrzej Stach oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji sądeckiej komendy – asp. szt. Lesław Więcek

Na medal spisał się też Inspektor Wawelek czyli wielka pluszowa maskotka, który promował bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a dzieci nie odstępowały go nawet na krok.

W zawodach żaden z uczestników nie był przegranym, bowiem każdy kto wziął udział w konkursie otrzymał od policjantów upominki.

Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Narciarski „TyliczSki”, ratownicy stacji „TyliczSki”, Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Warta S.A., Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.

/KMP Nowy Sącz