Przejdź do treści

Piotr Ryba i Iwona Grzebyk-Dulak przechodzą do II tury wyborów na burmistrza

Krynica-Zdrój - fot. pixabay.com

W poniedziałek, 8 kwietnia, mieszkańcy Krynicy-Zdroju poznali wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych. Zgodnie z danymi ze wszystkich 18 obwodów głosowania, jesteśmy świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji, która przekłada się na konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów. W tej części wyborów zmierzą się aktualnie urzędujący burmistrz Piotr Ryba oraz Iwona Grzebyk-Dulak.

Według ogłoszonych wyników, Piotr Ryba zdobył 41,57% głosów, co jest wyraźnym sygnałem poparcia dla jego dotychczasowej pracy na stanowisku burmistrza. Jednakże Iwona Grzebyk-Dulak także odnotowała solidny wynik, uzyskując 30,89% głosów, co dowodzi, że ma ona również silne wsparcie społeczne.

Niezmiernie ważnym aspektem tych wyborów jest także rezultat byłego burmistrza, Dariusza Reśko, który uzyskał 24,66% głosów. Choć to wynik poniżej dwóch głównych kandydatów, nie można go lekceważyć, bowiem w dalszym ciągu pozostaje on istotnym czynnikiem w kontekście przyszłości politycznej Krynicy-Zdroju. Sławomir Czarnecki z kolei uzyskał niewielkie poparcie na poziomie 2,88% głosów.

Przejście do drugiej tury wyborów samorządowych oznacza, że mieszkańcy Krynicy-Zdroju będą mieli jeszcze raz okazję wyrazić swoje preferencje dotyczące przyszłego kierownictwa miasta. Biorąc pod uwagę zaciętość rywalizacji oraz różnice w głosach między dwoma głównymi kandydatami, druga tura może przynieść jeszcze większe emocje i napięcie.

Zgodnie z obowiązującym prawem, druga tura wyborów samorządowych odbywa się 14 dni po pierwszej turze. Dlatego też w Krynicy-Zdroju odbędzie się ona w niedzielę, 21 kwietnia. Jest to kluczowy moment dla wszystkich zainteresowanych rozwojem miasta, ponieważ to wtedy zostanie podjęta decyzja, kto będzie kierować jego losami w najbliższej przyszłości.