Przejdź do treści

25-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad matką i bratem

Drzwi oznakowanego radiowozu - fot. KMP Nowy Sącz

25-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju został zatrzymany przez policję za znęcanie się nad swoją matką i młodszym bratem.

Incydent miał miejsce kilka dni temu, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Szybko podjęli działania, aby zatrzymać sprawcę. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec, będący pod wpływem alkoholu, dopuścił się aktów przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej matki i młodszego brata.

Mimo że agresywny mężczyzna po awanturze opuścił miejsce zamieszkania, policjanci wkrótce do zatrzymali. Za znęcanie się nad bliskimi grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sąd zadecydował także o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące,.

Ta sytuacja przypomina nam o pilnej potrzebie reagowania na przemoc domową. Ofiary zasługują na wsparcie, a sprawcy muszą ponosić konsekwencje swoich czynów.

Nie wahaj się przerwać przemocy

Jeśli masz do czynienia z przemocą w rodzinie, nie wahaj się szukać pomocy i wsparcia. Skontaktuj się z lokalną jednostką Policji lub dzielnicowym, którzy są gotowi podjąć działania w Twojej sprawie. Niezależnie od tego, czy jest to przemoc psychiczna, fizyczna czy ekonomiczna, nie jesteś sam(a).

Masz możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy i porady, dzwoniąc na numer Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie pod numerem 800 120 226. Telefon jest dostępny w dni robocze w godzinach 9:30-15:30 i obsługiwany przez doświadczonych policjantów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

W sytuacjach kryzysowych, kiedy potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” pod numerem 800 120 002. Pomoc jest dostępna o każdej porze dnia i nocy.

Pamiętaj, jeśli czujesz, że Twoje lub czyjeś życie jest zagrożone, nie zwlekaj – natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i zgłoś incydent. Każda reakcja może uratować czyjeś życie i zapobiec dalszej eskalacji przemocy.