Przejdź do treści

Lubelscy policjanci po służbie udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Pijany kierowca - źródło: KMP Nowy Sącz

O tym, że policjantem jest się również po służbie świadczy postawa dwójki mundurowych z Lublina. Policjanci podczas wypoczynku w Krynicy-Zdroju udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

W piątek (21 czerwca 2019 roku) po godzinie 19 jadąc przez Krynicę-Zdrój, sierż. szt. Katarzyna Kulasiewicz, policjantka Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz asp. szt. Grzegorz Kura, przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, zauważyli kierowcę samochodu osobowego, którego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym podejrzeniem policjanci natychmiast zainterweniowali.

Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy volkswagena. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

/źródło: KMP Nowy Sącz