Przejdź do treści

Krynicki policjant w drodze na służbę ratował ludzkie życie

st. sierż. Zbigniew Bawełkiewicz - fot. KMP Nowy Sącz

O tym, że policjanci to nie tylko stróże prawa świadczy postawa starszego sierżanta Zbigniewa Bawełkiewicza. Krynicki policjant w drodze na służbę ratował życie pieszego, który został poszkodowany w wypadku drogowym.

W sobotni wieczór, 29 czerwca st. sierż. Zbigniew Bawełkiewicz wyszedł z domu, wsiadł do samochodu i ruszył w kierunku Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, gdzie od 10 lat pełni służbę. Przejeżdżając ulicą Kity w Muszynie, policjant zauważył leżącego na jezdni mężczyznę oraz przewrócony skuter i jego kierowcę. Policjant bez wahania zatrzymał się, by sprawdzić co się stało i pomóc poszkodowanym.

Jak wynika z relacji świadków tego zdarzenia, wokół zebrała się spora grupa osób, ale nikt nie udzielał pomocy. Poszkodowany pieszy, który leżał na jezdni był nieprzytomny, dlatego policjant niezwłocznie zaczął udzielać mu pierwszej pomocy oraz wezwał służby ratunkowe i zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu ich przybycia.

Dzięki zdecydowanej i błyskawicznej reakcji st. sierż. Zbigniewa Bawełkiewicza mężczyzna odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała go do krynickiego szpitala.

/źródło: KMP Nowy Sącz