Przejdź do treści

Kryniccy policjanci zatrzymali młodych chłopców, którzy pobili 15-latka dla pieniędzy

Końcem maja w krynickim komisariacie przyjęto zgłoszenie o pobiciu. W trakcie przesłuchania okazało się, że w rejonie sklepu przy ulicy Kraszewskiego 15-latek został pobity i uderzony metalowym prętem przez dwóch chłopców, którzy mieli żądać od niego 50 złotych. Wtedy też ostrzegli swoją ofiarę, że następnego dnia ma im dostarczyć większą kwotę, a dokładnie 100 złotych.
Gdy o tej sytuacji powiadomiono krynickich policjantów, funkcjonariusze natychmiast ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawców. Dostrzegli ich około 2 km od miejsca zdarzenia, w rejonie innego sklepu i tam doszło do ich zatrzymania. Następnie w komisariacie funkcjonariusze przesłuchali potencjalnych sprawców oraz świadków tego zdarzenia.

W efekcie 18-letni kryniczanin usłyszał od prokuratora zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu (art. 159 kk) i spowodowania u ofiary lekkiego uszkodzenia ciała (art. 157 par. 2 kk) oraz wymuszenia rozbójniczego (art. 282 kk), za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Takie same zarzuty usłyszał też jego młodszy 14-letni kolega, jednak z uwagi na wiek, zajmie się nim sąd rodzinny.