Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Policjanci wspólnie z strażnikami miejskimi patrolują ulice

Fot. KP w Krynicy-Zdroju

Policjanci wspólnie z strażnikami miejskimi patrolują ulicę w Krynicy-Zdroju. Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nowych zasad bezpieczeństwa, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Funkcjonariusze obu służb zwracają szczególną uwagę na osoby grupujące się, zachowaną między pieszymi odległość (ok. 2 metrów) oraz osoby niepełnoletnie, które od 1 kwietnia mogą przebywać na zewnątrz jedynie w obecności rodzica, opiekuna prawnego lub osoby dorosłej.

W mocy pozostają nadal ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy – jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu – jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego – będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi czy wyprowadzić psa.

Funkcjonariusze informują o zakazie gromadzenia się i apelują o pozostanie w domach, także podając komunikaty przez urządzenia nagłaśniające.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie prosimy wszystkich mieszkańców o rozsądek i odpowiedzialność. Dla dobra każdego z nas, należy stosować się do wydawanych zaleceń, unikać gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie. Osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna w wysokości do 30 tys. złotych.

Fot. KP w Krynicy-Zdroju