Przejdź do treści

53. Festiwal im. Jana Kiepury – Dzień 3

Grażyna Brodzińska (sopran) – Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej, znakomita aktorka i tancerka. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Zachwyca widzów swoim głosem, elegancją i temperamentem. Na 53 Festiwalu im. Jana Kiepury Pani Grażyna Brodzińska będzie opowiadać o barwach i cieniach życia artystki, jak również nie zabraknie zakulisowych historii, czy też zabawnych anegdot o pracy śpiewaczki. Za pewne dowiemy się również paru szczegółów, w tym tych zakulisowych na temat niedzielnego koncertu wieczornego.

Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek

GODZ. 12:00 – SCENA PLENEROWA – DEPTAK
KONCERT PROMENADOWY – W MEANDRACH MUZYKI FILOWEJ I ROZRYWKOWEJ

W samo południe w poniedziałek na Krynickim Deptaku przeniesiemy się do świata kina i muzyki rozrywkowej, a wszystko to za sprawą Kwartetu smyczkowego Con Amabile, który wykona dla nas najpiękniejsze melodie muzyki filmowej i rozrywkowej. Usłyszymy więc najpopularniejsze utwory zarówno polskich jak i zagranicznych kompozytorów min. Hansa Zimmera, Irvinga Gordona, czy Cole’a Portera, jak również polskich kompozytorów takich jak Wojciech Kilar Jerzy Matuszkiewicz czy Waldemar Kazanecki.

Wykonawcy: Kwartet Smyczkowy Con Amabile
Daria Krzysztoń – I skrzypce
Yi Ding-Dana – II skrzypce
Joanna Głąb – altówka
Agnieszka Lasek – wiolonczela

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

GODZ. 15:00 – SCENA PLENEROWA – DEPTAK
KONCERT POPOŁUDNIOWY – ESTRADA MŁODYCH – RECITAL WOKALNY

Trzeciego dnia festiwalu w cyklu ESTRADA MŁODYCH będziemy mogli usłyszeć rodowitą kryniczankę Paulinę Rogóż. Młoda śpiewaczka jest absolwentką studiów II stopnia w dziedzinie wokalistyki na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. dr hab. Tadeusza Pszonki. Jest także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie mgr Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul. Paulina Rogóż to także uczestniczka oraz laureatka licznych konkursów wokalnych m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Jest również laureatką nagrody dla najmłodszego finalisty Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Złote Głosy w Warszawie w 2014 r. i zdobywczynią drugiego miejsca oraz wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. Na co dzień Paulina jest solistką Krakowskiej Opery Kameralnej.

Wykonawcy:
Paulina Rogóż – sopran
Joanna Litwin-Fenc – fortepian

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

GODZ. 20:00 – PIJALNIA GŁÓWNA
KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA

Za sprawą poniedziałkowego koncertu wieczornego przeniesiemy się w magiczny świat operetki. Piękne melodie i wspaniałe głosy – kwiat polskiej wokalistyki młodego pokolenia zinterpretuje dla Państwa nieśmiertelne i ponadczasowe kompozycje największych twórców operetek: F. Lehára, E. Kálmána, J. Offenbacha oraz J. Straussa. Będziemy mogli zaobserwować wszelakie intrygi, w które wdają się bohaterowie oraz mocno zawikłane historie miłosne. Niewątpliwie będzie wieczór pełen radości, wzruszeń i uniesień.

Wykonawcy:
Artyści Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana
Adam Klocek – dyrygent
Soliści:
Marcelina Beucher – sopran
Aleksandra Orłowska – sopran
Adam Sobierajski – tenor
Łukasz Gaj – tenor
Wiola Suska – choreografia
Tancerze Artyści Zespołu Baletu Teatru Muzycznego w Lublinie:
Sandra Czaplicka, Małgorzata Franek, Chisato Ishikawa, Ewa Budny-Orłowska, Konstantyn Moiorov, Daniel Urbaniak, Filip Krzyżelewski, Maciej Marczak.

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr NędzyńskI

/źródło: festiwalkiepury.pl