Przejdź do treści

14 grudnia: Otwarcie sezonu zimowego

Do Krynicy-Zdroju zawitała zima  – to znak, że już niebawem rozpocznie się czas “białego szaleństwa” w całym regionie. Ogólnopolskie otwarcie sezonu zimowego odbędzie się już w najbliższy piątek, 14 grudnia, od godz. 12.00 na stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich, którzy zdecydują się przyjechać do Krynicy-Zdroju? Od 12.00 będzie można spotkać się z Andrzejem Bargielem, który w tym roku udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – małopolski skialpinista jako pierwsza osoba na świecie zjechał na nartach z K2, najwyższego szczytu Karakorum! Tym razem będzie można spotkać go na krynickim stoku, a także zrobić sobie selfie, porozmawiać o jego sportowych wyczynach oraz o tym, dlaczego warto uprawiać sport właśnie w Małopolsce! Warto jednak przypomnieć, że to dopiero początek aktywności Andrzeja Bargiela, promujących aktywne spędzanie czasu w naszym regionie – sportowiec kilka dni temu został ambasadorem zimowej Małopolski.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają w piątek na amatorów zimowego szaleństwa. Małopolscy policjanci przeprowadzą konkursy wiedzy z bezpiecznego szusowania po stoku, a także pokażą, jak odpowiednio zachowywać się podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. A pomoże im w tym nie kto inny, a… Inspektor Wawelek wraz z mundurowymi ze specjalnego “patrolu narciarskiego”!

/www.malopolska.pl/