Przejdź do treści

ZSP w Krynicy-Zdroju: Spotkanie z mistrzem świata!

Wojciech Urbański – Mistrz Świata w barmaństwie klasycznym spotkał się online z uczniami III klasy Technikum Gastronomicznego w Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Odkrywał przed nimi tajniki pracy barmana i wspominał swój pobyt w krynickiej szkole.

– Wojciech Urbański jest absolwentem naszej szkoły – mówi Maria Aleksandra-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – I od czasu do czasu spotyka się z uczniami i nauczycielami. Nadal utożsamia się ze szkołą, dzieli się doświadczeniem, namawia młodych ludzi do samodzielności, kreatywności i przede wszystkim wiary w siebie i wdrażania w życie nawet najbardziej niewyobrażalnych projektów.

Pan Wojciech sam udowadnia, że planowanie kariery zawodowej może być ściśle powiązane z wykształceniem szkolnym, realizacją marzeń i planowaniem własnej ścieżki rozwoju. Zawsze podkreśla, że jest kryniczaninem, absolwentem ZSP Krynica, człowiekiem, dla którego nie ma ograniczeń zawodowych. Oprócz tytułu Mistrza Świata w barmaństwie klasycznym może się poszczycić tytułami Mistrza Polski, czy Europy w swojej kategorii.

Fot. ZSP Krynica-Zdrój, FB