Przejdź do treści

Znamy wyjątkowych ludzi, firmy i organizacje ubiegłego roku

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to miejsce spotkań przedstawicieli świata biznesu ze wszystkich zakątków świata oraz polityków i samorządowców z całej Polski. Co roku, w trakcie wydarzenia, rada programowa forum docenia jednak osoby, firmy i NGO-sy, które w wyjątkowy sposób nadają ton życiu społecznemu i gospodarczemu Europy Środkowo-Wschodniej. Zobacz, Forum kogo nagrodzono tym razem.

Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, ale nimi się stają. Dlatego nagroda ta jest dla wszystkich wyróżnionych pozytywną mobilizacją do dalszej aktywności i do kreatywnej pracy na rzecz wspólnego dobra lokalnych społeczności i całych narodów. Gratuluję wszystkim laureatom, którzy wyraźnie zaznaczyły swoją obecność w przestrzeni publicznej minionego roku
mówił podczas otwarcia gali wręczenia nagród marszałek Jacek Krupa, będący równocześnie członkiem rady programowej FE.

Podczas uroczystości, która odbyła się w krynickiej Pijalni Głównej, tytuł Człowieka Roku 2017, otrzymał premier Litwy Saulius Skvernelis. Saulius Skvernelis w głosowaniu pokonał Janinę Ochojską, Jacka Majchrowskiego, Roberta Biedronia, Adama Bodnara i Grzegorza Kołodko.

Tradycyjnie, jak co roku, przyznano także tytuł Firmy Roku. W tym roku nagrodę w tej kategorii otrzymał Polski Fundusz Rozwoju SA.
Drugiego dnia krynickiego forum wyróżniono także najlepszą Organizacja Pozarządowa 2017 – została nią Polska Akcja Humanitarna, która od ponad 25 lat niesie pomoc ludziom, którzy potrzebują wsparcia w wyniku kryzysów humanitarnych.

Z kolei nagrodę w kategorii Nowa Kultura, Nowej Europy im. Stanisława Vincenza za promowanie małopolskiej kultury na świecie otrzymał maestro Krzysztof Penderecki.
Galę rozdania nagród uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod batutą majora Leszka Mieczkowskiego.

Przypomnijmy, że wśród dotychczasowych laureatów nagrodzonych tytułem Człowieka Roku są m.in. Jan Paweł II (2001), Lech Wałęsa (2004), Micheil Saakaszwili (2005), Jose Manuel Barroso (2009) czy Bronisław Komorowski (2011). Pośród firm, które otrzymały tytuł Firmy Roku jest między innymi małopolska firma Maspex Wadowice Sp. z o.o. (2008). Nagrodą Specjalną został do tej pory uhonorowany m.in. Ukraiński Majdan (2013).

Czytaj więcej.