Przejdź do treści

W weekend szczepiliśmy się od Giewontu po Pustynię Błędowską. Również w Krynicy-Zdroju

fot. KMP Nowy Sącz

Jak powiedział wojewoda, w Małopolsce „w ten weekend wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień”. Klucze, Zakopane, Krynica-Zdrój i Szczawnica – to cztery miejscowości, w których w sobotę i niedzielę 12 i 13 czerwca można było się zaszczepić przeciw COVID-19. Łącznie w tych punktach jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson przyjęło blisko 2700 osób. W Krynicy-Zdroju zaszczepiło się 575 osób.

Plenerowe punkty szczepień zostały zorganizowane w miejscach chętnie odwiedzanych zarówno przez mieszkańców naszego województwa, jak i turystów. Wszystko po to, by każdy, kto chce się zaszczepić, mógł to zrobić choćby przy okazji wyjazdu weekendowego. Żeby przyjąć szczepionkę, wystarczyło przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

Taki mobilny punkt szczepień został zlokalizowany również w Krynicy-Zdroju. Łącząc odpoczynek w uzdrowisku, można było nie tylko się zaszczepić, ale także zobaczyć m.in. policyjny sprzęt czy uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy wojsk powietrznodesantowych. Zaprezentował się również Karpacki Oddział Straży Granicznej, a strażacy PSP pokazali, jak pracuje się z psami poszukiwawczymi. O bezpieczeństwo i porządek publiczny dbali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz krynickiej Straży Miejskiej.

Wczoraj krynicki plenerowy punkt szczepień odwiedził Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita oraz Senator RP, Wiktor Durlak. Obecni byli również m.in. przedstawiciele służb mundurowych z naszego regionu, w tym Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

/źródło: KMP Nowy Sącz