Przejdź do treści

VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

W dniach 22-24 listopada 2018r. w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju odbędzie się już po raz szósty Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury. W konkursie udział weźmie ponad 30 wokalistów z całego świata.

Do Krynicy-Zdroju już po raz szósty zjadą młodzi wokaliści, aby konkurować o cenne nagrody finansowe. Warto dodać, że nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca funduje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestników konkursu oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: prof. Eva Blachova (Słowacja), prof. Gerhard Kahry (Austria), prof. Toni Shekerdzhieva-Nowak (Bułgaria), mgr Małgorzata Miecznikowska-Gurgul (Polska) oraz prof. dr hab. Tadeusz Pszonka (Polska) będący także Dyrektorem Artystycznym konkursu.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury staje się powoli naszą krynicką tradycją. Pięć zorganizowanych edycji, w tym 4 pod patronatem MKiDN oraz niesłabnąca popularność konkursu świadczą o tym, że nasza praca ma sens, że warto. Najbardziej cieszy mnie, że młodzi artyści chcą w nim brać udział! – mówi Małgorzata Miecznikowska-Gurgul Prezes Zarządu KTK im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Ramowy program konkursu:
22.11.2018r. (czwartek) g. 12:00 – inauguracja konkursu i I etap przesłuchań konkursowych
23.11.2018r. (piątek) g. 19:00 – II etap przesłuchań konkursowych
24.11.2018r. (sobota)g. 19:00 – KONCERT LAUREATÓW.

Bilety na Koncert Laureatów w cenie 25zł do nabycia w Pijalni „Czekolada i Zdrój” w Starym Domu Zdrojowym, Pijalni Czekolady „U J. Kiepury” na ul. Pułaskiego, lub przy wejściu do sali na godzinę przed koncertem.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury i Marty Eggerth.

/źródło: www.krynica-zdroj.pl