Przejdź do treści

Uroczystości z okazji 70-lecia Grupy Krynickiej GOPR

GOPR fot. M. Olszowska

W sobotę 29 października w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z okazji jubileuszu, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uhonorował ratowników Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Dziękuję za waszą służbę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki ratownikom górskim zostało ocalone wiele istnień ludzkich. Działacie profesjonalnie i szybko niosąc pomoc turystom, a na naszym terenie szczególnie narciarzom korzystającym z licznych wyciągów narciarskich. Nie jest ważne, jaka jest pora dnia czy nocy – zawsze jesteście na posterunku i w gotowości. Dziękuję raz jeszcze! Życzę zdrowia, siły i niesłabnącej pasji w codziennej służbie!

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Paweł Król, Marcin Deja, Jerzy Buczek, Stanisław Źrałka, Grzegorz Maślanka.

Złote Jabłko Sądeckie: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz, Władysław Skoczeń, Jan Stachoń.

Podczas uroczystej gali, którą prowadzili: Grzegorz Sus – zastępca prezesa Zarządu Krynickiej Grupy  GOPR i Michał Słaboń – naczelnik Grupy Krynickiej GOPR, siedmiu nowych ratowników złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi Krynickiej Grupy GOPR. Na emeryturę odeszła natomiast Atena – pies, który służył w jednostce przez 9 lat.

Krynicka Grupa GOPR otrzymała medal Polonia Minor, który przekazał marszałek województwa Witold Kozłowski i radna wojewódzka Jadwiga Wojtowicz.

Fot. Maria Olszowska