Przejdź do treści

Ukrył skradziony motocykl pod stertą opon i gałęziami

Umundurowani policjanci prowadzą sprawcę do radiowozu - fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który ukradł a następnie ukrył skradziony motocykl pod stertą opon i gałęziami. Do zdarzenia doszło 24 marca około godziny 13. Tego dnia z jednej z posesji położonej na trenie Krynicy-Zdroju został skradziony motocykl o wartości 3 tys. złotych. O kradzieży zostali powiadomieni policjanci z Krynicy-Zdroju, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwani skradzionego jednośladu.

– Podczas patrolowania miasta, za blaszanym garażem policjanci zwrócili uwagę na ukryty tam czerwony przedmiot, który był przykryty bambusową matą, gałęziami oraz oponami. Jak się okazało, pod stertą przedmiotów znajdował się motocykl. Kiedy mundurowi potwierdzili, że jest to skradziony cross, podjęli dalsze działania, by ustalić sprawcę kradzieży. –  informuje Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

W ciągu 3 godzin od kradzieży policjanci namierzyli na jednej ze stacji paliw w Krynicy-Zdroju, podejrzewanego o to przestępstwo 40-letniego mieszkańca Tarnowa i zatrzymali go. W krynickim komisariacie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia i został przesłuchany. Złodziej wyjaśnił, iż po kradzieży ukrył motocykl w rejonie blaszanego garażu, przykrywając go znalezionymi przedmiotami. Mężczyzna miał nadzieję, że po zapadnięciu zmroku powróci w to miejsce i niezauważony zabierze swój łup.
/źródło: KMP Nowy Sącz