Przejdź do treści

Szansa na więcej atrakcji w małopolskich uzdrowiskach

Muszyna - Ogrody sensoryczne

To dobra wiadomość dla kuracjuszy i turystów odwiedzających urokliwe zakątki naszego regionu. W ramach ogłoszonego właśnie konkursu związanego ze wsparciem miejscowości uzdrowiskowych, będzie można zrealizować projekty, które pozwolą jeszcze lepiej wypocząć w Małopolsce. Zainteresowani mogą składać wnioski do 25 maja br. Na dofinansowanie wybranych przedsięwzięć czeka pula ponad 11 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

To już druga edycja konkursu. W ramach poprzedniej zrealizowano aż 29 projektów. Wśród nich wybudowano m.in. wieżę widokową ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną w koronie drzew w Krynicy-Zdroju, wodny plac zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdrój, czy ogrody tematyczne w Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna. Tak jak poprzednio, i tym razem zostaną wsparte inwestycje związane z rozwojem turystyki i rekreacji oraz infrastruktury uzdrowiskowej na terenie całego województwa. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 92,5 proc. kwoty.
O wsparcie finansowe w tym konkursie mogą ubiegać się: jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia oraz jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną, przedsiębiorcy, a także partnerzy społeczni i gospodarczy, w tym organizacje pozarządowe.

Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego e-RPO dostępnego na stronie internetowej www.erpo.malopolska.pl do dnia 25 maja br. do godziny 15.00.

Regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty są dostępne na stronie internetowej.

Przed złożeniem wniosku skorzystaj ze szkolenia

Potencjalnych beneficjentów zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat możliwości ubiegania się o wsparcie unijne w ramach powyższego konkursu. Szkolenie odbędzie się 19 kwietnia br. w godz. 10.00-14.30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie, ul. Wielicka 72B, sala 106, I piętro.
Chętnych prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 17 kwietnia br. do godz. 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby z niepełnosprawnościami prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie pod nr 12 616 06 16 lub drogą elektroniczną na adres fem@umwm.pl.

/malopolska.pl