Do 8 lat pozbawiania wolności grozi czterem mieszkańcom powiatu nowosądeckiego, którzy na terenie gminy Krynica-Zdrój pobili 42-letniego mężczyznę. Sprawcy zostali zatrzymani przez krynickich policjantów, usłyszeli zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W nocy z 15 na 16 listopada 2019 roku dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie o pobiciu 42-letniego mężczyzny na terenie jednej z posesji znajdującej się w gminie Krynica-Zdrój. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, który oprócz pobitego mężczyzny zastał tam kilka osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. 42-latkowi, z uwagi na odniesione obrażenia, pomocy medycznej udzieliła załoga karetki pogotowia.

W efekcie podjętych czynności mundurowi ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę w wieku od 29 do 46 lat. Po wytrzeźwieniu wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w pobiciu 42-latka, w wyniki którego narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Następnie policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 18 listopada br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, VIII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Muszynie przychylił się do tego wniosku i jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

/źródło: KMP Nowy Sącz