fot. Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Już po raz trzeci mieszkańcy Krynicy-Zdroju będą mieli możliwość wydatkowania puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. W edycji budżetu obywatelskiego na rok 2019 kwota środków przeznaczona decyzją Burmistrza Krynicy-Zdroju na ten cel wynosi 260 000 zł.

Już od 3 kwietnia do 11 maja mieszkańcy Krynicy mogą składać swoje propozycje zadań. Bardzo doceniam aktywność mieszkańców mojego miasta, którzy wykazali się w poprzednich edycjach wielką pomysłowością i dość rozmaitym przekrojem zgłaszanych projektów – mów Dariusz Reśko, Burmistrz Krynicy-Zdroju. Liczę na równie dobre pomysły jak w poprzednich latach oraz na duże zaangażowanie lokalnej społeczności w składaniu propozycji zadań i w głosowaniu.

W bieżącej edycji budżetu obywatelskiego obowiązują te same zasady co w zeszłym roku. Projekty mogą składać mieszkańcy Krynicy w wieku powyżej 16 roku życia, proponowane zadania muszą znaleźć przynajmniej 15 osób popierających inicjatywę, głosować będzie można maksymalnie na dwa dowolne projekty.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznym budżecie obywatelskim. Wszystko w rękach kryniczan! – dodaje Dariusz Reśko. W szczególności zachęcam młodzież szkolną do aktywnego włączenia się do decydowania o budżecie obywatelskim, ponieważ w poprzednich edycjach brakowało wniosków złożonych przez tę grupę, a pomysły można zgłaszać mając ukończone 16 lat.
O wyborze zadań do realizacji w 2019 r. zdecydują mieszkańcy Krynicy, w drodze głosowania, które odbędzie się w terminie od 28 maja do 20 czerwca br. Wyniki wyborów projektów poznamy tuż prze wakacjami, 29 czerwca.

Mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość konsultowania swoich propozycji projektów do budżetu obywatelskiego w Urzędzie Miejskim w dni powszednie w godz. 8:00-15:00, osobiście lub telefonicznie: 18 472 55 07, 18 472 55 14.
W 2017 r. mieszkańcy Krynicy zdecydowali o przeznaczeniu środków BO 2018 na trzydniowy cykl koncertów na powitanie lata. Koszt realizacji tego wydarzenia wyniesie 240 900 zł. Koncerty odbędą się Deptaku w dniach 29.06.-01.07 br.

W roku 2017 zrealizowano dwa zadania inwestycyjne, które uzyskały największe poparcie mieszkańców w pierwszej edycji BO:

  • remont nawierzchni ul. Ks. Gurgacza (szacowny koszt 80 000 zł; ostateczny koszt 110 000 zł). Prace obejmowały rozebranie nawierzchni ulicy z kostki betonowej wraz z krawężnikami, wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa naturalnego, wykonanie górnej warstwy z kruszywa łamanego, montaż nowych krawężników betonowych oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej wraz z chodnikiem.
  • strefa sportu, zabawy i rekreacji dla pokoleń przy ul. Wiejskiej (koszt 98 800 zł)
    Dotychczasowy plac zabaw przy ul. Wiejskiej wyposażono w rozbudowany zestaw urządzeń, z których mogą korzystać seniorzy, osoby dorosłe, młodzież, dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz najmłodsi. Wyposażenie, o które wzbogacił się plac zabaw to: stoli szachy-chińczyk, worek do ćwiczeń, kalistenik, rower-jeździec, twister podwójny, koła taichi podwójne, zestaw sprawnościowy, piłkarzyki, betonowy stół do ping-ponga. Całość uzupełniono ławkami.

Szczegółowe informacje oraz Regulamin wraz z załącznikami znajdują się na stronach: krynica.budzet-obywatelski.pl oraz www.krynica-zdroj.pl

/Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju