Przejdź do treści

Rewitalizacja Góry Parkowej

W piątek burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko podpisał umowę na rewitalizację Parku Zdrojowego z lokalną firmą z Muszyny. Wykonawca został wyłoniony w toku postępowania przetargowego wyceniając wartość inwestycji za nieco pond 10 mln złotych.

Rewitalizacją zostanie objęty obszar około 66 hektarów parku, odnowione zostaną alejki spacerowe i elementy małej architektury. Przebudowana zostanie również pergola przy pomniku Adama Mickiewicza. Powstanie ścieżka zdrowia, siłownia na wolnym powietrzu i tablice informacyjne. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie na całym terenie Parku. Przebudowany i zmodernizowany zostanie taras widokowy na szczycie Góry Parkowej, a u jej podnóża w okolicy ulicy Ebersa powstanie parking.

– Zaczniemy od ulicy Ebersa, prace ruszą początkiem listopada, powstanie tam zatoka parkingowa, w tej części, gdzie jest ławeczka Kraszewskiego – mówi Leszek Szymański prezes firmy, która wykona wszystkie prace.

-Park Zdrojowy to jedna z wizytówek Krynicy i teren bardzo ważny dla mieszkańców. Za jedenaście miesięcy będziemy mieć pięknie odnowioną Górę Parkową, miasto zyska też zatokę parkingową przy ulicy Ebersa, jest to już pewne, a wszystkie prace to gwarancja rozwoju naszego miasta – podkreślał Dariusz Reśko.

Planowo inwestycja ma zostać oddana do września 2019 roku.