Przejdź do treści

Ponad milion złotych od Ministra Kultury na Festiwal im. Jana Kiepury!

Foto. Andrzej Klimkowski

Wniosek złożony przez Burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Festiwalu im. Jana Kiepury został oceniony bardzo wysoko. Pan Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować trzy kolejne Festiwale łączną kwotą 1 200 000 złotych. Spośród blisko stu dofinansowanych wniosków tylko trzy wydarzenia zostały dofinansowane podobna kwotą co Festiwal im. Jana Kiepury.

To świetna wiadomość dla nas, bardzo dziękujemy Panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za tak znaczące dofinansowanie Festiwalu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszę się, iż ta niezwykle ważna dla naszego miasta – ale i całego kraju – impreza, będąca hołdem dla naszego słynnego rodaka, znalazła ponownie uznanie w oczach Pana Premiera. MKiDN przyznało dofinansowanie na trzy kolejne edycje tylko siedmiu wydarzeniom. Tym bardziej jesteśmy dumni, że w tym gronie jest krynicki Festiwal. – powiedział Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju.
Festiwal im. Jana Kiepury jest jedną z najsławniejszych imprez kulturalnych w Polsce i z całą pewnością wpisał się już na dobre w życie kulturalne Krynicy-Zdroju oraz całego kraju. Jest hołdem składanym corocznie naszemu wielkiemu Rodakowi, najpopularniejszemu polskiemu śpiewakowi, otoczonemu legendą za życia i żyjącemu w sercach Polaków dzięki naszemu Festiwalowi. Jest bezsporną promocją polskiej kultury, z kolei klimat życzliwości i serdeczności, jaki towarzyszy tej imprezie stanowi jeden z elementów przyciągających rzesze melomanów z całej Polski, a także z Europy
Już dziś zapraszamy wszystkich melomanów pomiędzy 11-18 sierpnia do Krynicy-Zdroju na wyjątkową ucztę muzyczną.