Przejdź do treści

Na Komisariacie Policji w Krynicy-Zdroju samodzielnie sprawdzisz stan swojej trzeźwości

www.nowy-sacz.info

Od kilku dni na Komisariacie Policji w Krynicy-Zdroju można samodzielnego sprawdzenia stanu swojej trzeźwości.W holu krynickiego Komisariatu zamontowano urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Samoobsługowy alkomat został przekazany przez Burmistrza uzdrowiska – dr Dariusza Reśkę na ręce nadkom. Andrzeja Stacha – Komendanta Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju.

Urządzenie ma służyć zapewnieniu bezpieczeństwa na krynickich drogach i dzięki niemu każdy, kto będzie planował wsiąść za kierownicę, będzie mógł w dowolnej chwili sprawdzić stan trzeźwości i upewnić się, że może prowadzić samochód.

Zaletą nowego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Ponadto badanie jest szybkie (trwa kilka sekund), dyskretne i bezpłatne.
Spotkanie było również okazją do przekazania gratulacji awansowanym policjantom, w tym mianowanego na stopień nadkomisarza Policji Komendanta komisariatu – Andrzeja Stacha oraz podziękowania funkcjonariuszom za ich trudną, ofiarną i odpowiedzialną służbę z okazji obchodów 99. rocznicy utworzenia polskiej Policji.

Burmistrz podkreślał również wzorową współpracę z samorządem i podejmowanie przez krynickich funkcjonariuszy wielu inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Komendant serdecznie podziękował za otrzymane urządzenie i dotychczasowe wsparcie krynickiego magistratu, podkreślając jednocześnie, że takie działania mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców oraz licznie przybywających w te tereny turystów.

/KMP Nowy Sącz