Przejdź do treści

Muszynka: Policjanci ustalili sprawców dewastacji Ogrodów Sensorycznych

Muszyńscy policjanci ustalili i zatrzymali grupę młodych mężczyzn, którzy pod koniec września zdewastowali Ogrody Sensoryczne, dzięki czemu wandale odpowiedzą za swoje czyny.
20 września policjanci z Muszyny otrzymali informację, że ktoś zdewastował teren ogrodów, niszcząc kilka lamp oświetleniowych, fragment drewnianego ogrodzenia i kamerę monitoringu. Wandale mieli też wyrwać zawiasy mocujące kosz na śmieci oraz drzwi przenośnej toalety.

Z ustaleń policjantów wynikało, że do uszkodzeń doprowadziła grupa kilku młodych osób. Bez powodu zniszczyli elementy jednej z głównych atrakcji turystycznych uzdrowiska, dlatego priorytetem funkcjonariuszy, jak i włodarzy miasta było ustalenie i ukaranie sprawców.

Policjanci wykonali wiele czynności w tej sprawie: działali operacyjnie, ustalali i przesłuchiwali świadków, sprawdzali dostępne monitoringi, ściśle współpracując w tym zakresie z urzędnikami i mieszkańcami. Dzięki temu, już w kilka dni po zdarzeniu wytypowali pięciu sprawców tych zniszczeń, w wieku od 16 do 23 lat.

Trzech z nich policjanci zatrzymali 4 października, na terenie gmin Muszyna i Łabowa. Wówczas dwóch 17-latków oraz 23-latek usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Wczoraj (tj. 8 października) taki sam zarzut usłyszał ich 20-letni kolega. Piątym, najmłodszym ze sprawców, z uwagi na wiek (16 lat), zajmie się sąd rodzinny. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu, a za popełnione przestępstwo grozi od 3 miesiecy do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Nowy Sącz