Oliwier Martyna - KGP/KWP Kraków

Sierż. Oliwier Martyna – krynicki policjant bezkonkurencyjny podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 5-6 marca 2018 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Bezkonkurencyjny na wszystkich etapach okazał się sierż. Oliwier Martyna z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju.

Zawody zorganizowane były przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W zawodach rywalizowało 36 policjantów z garnizonów: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i stołecznego.

W ramach zawodów rozgrywane były trzy konkurencje:

Test Wiedzy – obejmujący problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich;
Slalom Gigant;
„Spacer Narciarza” – polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystany zostanie fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji. Natomiast dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej zostały przewidziane nagrody motywacyjne w formie pieniężnej.

Zawodnicy garnizonu małopolskiego zajęli następujące miejsca:

Klasyfikacja generalna:
a) indywidualna:
I miejsce – sierż. Oliwier Martyna
III miejsce – sierż. szt. Dawid Śliski

b) drużynowa:

I miejsce – sierż. Oliwier Martyna i st. sierż. Magdalena Zmierz
II miejsce – sierż. szt. Daniel Śliski i sierż. Maciej Kurzeja

a) konkurencja „Spacer Narciarza”:
I miejsce – sierż. Oliwier Martyna i st. sierż. Magdalena Zmierz

b) konkurencja Slalom Gigant:

I miejsce – sierż. Oliwier Martyna
II miejsce – sierż. Maciej Kurzeja
III miejsce – st. sierż. Magdalena Zmierz

Tekst: KWP Kraków
Zdjęcia: KGP/KWP Kraków