Przejdź do treści

Krynica-Zdrój: Pijani mężczyźni dla zabawy niszczyli mienie publiczne


Młodzi mężczyźni, którzy wracali do domu z zakrapianej alkoholem imprezy po drodze przewracali i niszczyli kosze na śmieci, uszkodzili znak drogowy, wyrywali z rabat ozdobne krzewy. Chwilę później wpadli w ręce krynickich policjantów.

2 kwietnia około 22:20 dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Kraszewskiego w rejonie budynku Urzędu Miejskiego znajdują się osoby, które niszczą mienie publiczne. We wskazane miejsce niezwłocznie został skierowany patrol Policji, a kiedy funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać, natychmiast ich wylegitymowali. Po wykonaniu badania na trzeźwość okazało się, że młodzi ludzie mieli w organizmie od 1.5 do ponad 2 promili alkoholu. Awanturujący się mężczyźni trafili do komisariatu w Krynicy-Zdroju, a następnie zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień w Nowym Sączu.

Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju oszacował łączne straty na 1660 złotych. Dla 19 i 20-latka nocna przygoda skończyła się zarzutami uszkodzenia mienia, za co zgodnie z art. 288 § 1 Kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

/źródło: KMP Nowy Sącz