Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Okradał domy i mieszkania. Jego proceder przerwali policjanci

Policjanci z Krynicy-Zdroju rozwikłali sprawę kradzieży, do których od kilku miesięcy dochodziło na terenie uzdrowiska. Po wielu czynnościach operacyjnych trafnie wytypowali, zatrzymali, a następnie przedstawili zarzuty 51-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o popełnienie tych czynów.

Dzięki zaangażowaniu i działaniom podjętym przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju zgromadzono obszerny materiał dowodowy na podstawie którego 51-latek usłyszał liczne zarzuty. Policjanci zarzucili mu, że w okresie od 18 listopada 2019 roku do 28 kwietnia br. na terenie uzdrowiska okradł kilka domów. Do części się włamał, inne okradł wykorzystując niezamknięte drzwi, do kolejnych dwóch bezskutecznie próbował wejść. Jego łupem padały najczęściej pieniądze, złota biżuteria oraz portfele i dokumenty. Właściciele skradzionych przedmiotów oszacowali swoje straty na ponad 14 tysięcy złotych.

Teraz mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem, usiłowanie włamań oraz kradzieże – w tym również kart bankomatowych i dokumentów stwierdzających tożsamość oraz ich ukrywanie bez prawa do rozporządzania nimi, za co zgodnie z zapisami kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok może być jednak bardziej surowy z uwagi na fakt, że 51-latek popełnił te przestępstwa w warunkach wielokrotnej recydywy (był już karany za podobne przestępstwa).

/źródło: KMP Nowy Sącz