Przejdź do treści

Krynica Zdrój. Ćwiczenia „Gondola 2019”

We wtorek odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Gondola 2019”, w ramach których strażacy przeprowadzili próbną ewakuację kolejki gondolowej na Jaworzynie Krynickiej.

W ćwiczeniach prócz strażaków z PSP i OSP oraz ratowników GOPR wzięła udział Policja, Straż Graniczna, Pogotowie ratunkowe, pracownicy kolejki gondolowej, Transportowy Dozór Techniczny, służby zarządzania kryzysowego oraz przedstawiciele Wojewody Małopolskiego. Założenie do ćwiczeń brzmiało: w wyniku awarii kolejki gondolowej zlokalizowanej na terenie stacji narciarskiej „Jaworzyna Krynicka” doszło do zatrzymania się kolejki. W wagonikach jadących w kierunku szczytu góry, uwięzionych zostało 28 narciarzy.

W trakcie prowadzonych działań ewakuacyjnych otrzymano zgłoszenie o zaginięciu dwóch osób dorosłych w kompleksie leśnym zlokalizowanym przy stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Do działań poszukiwawczych zadysponowano SGPR „Nowy Sącz”, OSP GRS Nowy Sącz oraz jednostki OSP i pluton poszukiwawczy Policji. W poszukiwaniach uczestniczyły także 2 zespoły trzy osobowe z Grupy Krynickiej GOPR z pojazdem typu QUAD

Założenia stawiane przed ćwiczącymi w trudnych warunkach pogodowych zostały zrealizowane.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz