Przejdź do treści

JA-TY-MY-CZYTAMY

Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci, rodziców, babcie i dziadków na międzypokoleniowe czytanie bajek dla dzieci, autorstwa polskich poetów. Występ pt. „Co moja babcia czytała w dzieciństwie i co ja czytam teraz” odbędzie się 22 września (sobota) o godzinie 11.00 w Pijalni Jana i Józefa (al. Nikifora, przy Parku Zdrojowym). Wiersze dla dzieci m. in. S. Jachowicza, M. Konopnickiej, J. Brzechwy, J. Tuwima. D. Wawiłow, M. Brykczyńskiego, W. Chotomskiej, M. Rusinka, I. Klebańskiej zaprezentują uczestnicy warsztatów teatralnych.

Warsztaty teatralne i występ są wydarzeniami, które Biblioteka Publiczna organizuje w ramach programu Partnerstwo dla książki 2018. Projekt zatytułowany „JA/TY/MY/Czytamy” jest realizowany od kilku miesięcy na terenie Krynicy- Zdroju i innych miejscowości gminy. W ramach działań odbyły się dwa spotkania autorskie z pisarzem dla dzieci Wojciechem Widłakiem, wyjazd na Festiwal Literatury Dziecięcej do Rabki (dwie grupy, w sumie 80 osób), ponad 20 interaktywnych zajęć literackich pt. „Pan Kuleczka dla Pani Babci i Pani Wnuczki” we wszystkich placówkach bibliotecznych oraz warsztaty „Jak promować czytanie” dla bibliotekarzy i współpracowników.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do książki, poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty biblioteki oraz aktywizacja społeczności lokalnej w obszarze kultury. Dzięki tego typu działaniom krynicka biblioteka chce, aby czytanie książek stały się atrakcyjne zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, a biblioteka miejscem przyjaznym i otwartym. W realizację działań włączyło się wiele podmiotów lokalnych oraz wolontariusze. Warsztaty i wyjazd na Festiwal do Rabki pozwolił pracownikom na podniesienie kompetencji i nabycie nowych umiejętności.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury