Przejdź do treści

Ferie zimowe 2021 tylko w jednym terminie

ferie zimowe 2021

Po nienajlepszym sezonie letnim spowodowanym włączeniem Sądecczyzny do czerwonej strefy branża turystyczna liczyła, że odrobi chociaż część strat podczas nadchodzącej zimy. Nadzieje te rozwiał premier Mateusz Morawiecki, który podczas sobotniej konferencji prasowej poinformował o planach rządu na najbliższe miesiące.

Hotele nadal pozostaną zamknięte z wyjątkiem podróży służbowych. Jak donosi gazeta Wyborcza, od tej reguły nie ma wyjątków – Turystycznie nie można wynajmować nawet kwater prywatnych, domków czy przyczep samochodowych. W czasie świąt Bożego Narodzenia mogą zostać wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się. Premier zapowiedział także, że ferie będą skumulowane w jednym okresie dla wszystkich województw – od 4 do 17 stycznia.

Lokalni przedsiębiorcy liczą na pomoc rządu

Podczas sobotniej konferencji minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział pomoc dla branż, które zostaną dotknięte przedłużeniem obostrzeń.  Przedsiębiorcy liczą, że zostaną objęci kolejną “Tarczą antykryzysową” i tym razem kryterium nie będą przypadkowe kody PKD.

Przypomnijmy, w ramach “Tarczy antykryzysowej 5.0”  zwolnienie z opłacania składek na ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. dla płatników z określonych branż obejmowało hotele i podobne obiekty zakwaterowania – PKD 55.10.Z, jednak nie dotyczyło  już obiektów noclegowych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania sklasyfikowanych w PKD 55.20.Z.