Przejdź do treści

Czujna reakcja dzielnicowych. Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany w Powroźniku

noc-fragment-dachu-radiowozu-z-wlaczona-lampa-blyskowa-2048x1421

Dzięki spostrzegawczości muszyńskich dzielnicowych nie doszło do potencjalnej tragedii na drodze. W Powroźniku, podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę, który – jak się okazało – prowadził pojazd, mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

Styl jazdy wzbudził podejrzenia

Do zdarzenia doszło w piątek 28 czerwca około godziny 11:30. Patrolujący teren dzielnicowi z Komisariatu Policji w Muszynie zwrócili uwagę na motocyklistę poruszającego się w sposób wskazujący na możliwe spożycie alkoholu. Postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Jak potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, mężczyzna był nietrzeźwy – alkomat wykazał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Motocyklistą okazał się mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Po zatrzymaniu został przekazany wraz z motocyklem wskazanej osobie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Policja przypomina: reaguj na niebezpieczne zachowania na drodze

Mundurowi przypominają, że każdy może i powinien reagować, gdy widzi próbę prowadzenia pojazdu przez osobę nietrzeźwą. Jak zaznacza policja, pasażer, który nie powstrzymuje pijanego kierowcy, naraża nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego i ponosi moralną współodpowiedzialność za skutki ewentualnego wypadku.

W przypadku zauważenia niepokojących sygnałów – takich jak jazda tzw. „wężykiem”, zajeżdżanie drogi innym pojazdom czy „ścianie” zakrętów – należy natychmiast powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane, a szybka reakcja może zapobiec tragedii.

/źródło: Sądecka Policja