Przejdź do treści

52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroj

Foto. Andrzej Klimkowski

Tegoroczny festiwal im. Jana Kiepury organizowany przez Gminę Krynicę-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 11 sierpnia i będzie trwał przez osiem dni. W tym czasie na festiwalowych estradach wystąpi wielu uznanych artystów z całego świata.

W trakcie 52. Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się blisko 35 imprez w wykonaniu międzynarodowych gwiazd pochodzących z Austrii, Ukrainy, Rosji, Czech, Białorusi, a nawet z takich krajów jak Japonia, Chiny i Meksyk. Zaśpiewają między innymi Luis Chapa, gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku; Mari Moriya, solistka światowych scen operowych, w tym także nowojorskiej Metropolitan Opera; Katerina Hebelkowa, artystka Opery Narodowej w Pradze; Aliaksandr Mikhniuk, solista Teatru Wielkiego w Mińsku. Zagra także druga wiedeńska orkiestra Wiener Solisten Orchester pod dyrekcją Jaroslava Kyzlinga, dyrektora Opery Narodowej w Pradze. Wystąpi też Lwowska Filharmonia pod batutą jej naczelnego dyrektora Wolodymyra Sywohipa.

Na festiwalu Jana Kiepury nie może oczywiście zabraknąć polskich solistów, wystąpią między innymi Wojciech Śmiłek, bas Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie znany z teatrów operowych Europy, a także ulubieńcy publiczności m.in.: Iwona Socha, Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski, Ewelina Szybilska, Katarzyna Mackiewicz, Łukasz Gaj, czy młody, ale już robiący karierę za granicą Hubert Zapiór.