Hej Fest w Krynicy

14 lipca w Krynicy na deptaku przed Pijalnią Główną wystąpi Rico Sanchez (Gipsy Kings) i Maryla Rodowicz, wstęp na koncert będzie bezpłatny.

– Dziękujemy burmistrzom Szczawnicy i Krynicy-Zdroju oraz Marszałkowi Województwa Małopolskiego bez których to by się nie udało. To już trzecia edycja festiwalu Hej Fest. Cieszymy się, że znów możemy zaprosić turystów i mieszkańców do ośrodków Polskich Kolei Linowych. Z roku na rok koncerty pod Tatrami przyciągają coraz więcej widzów z całej Polski. Hej Fest to wyjątkowa okazja, żeby połączyć dobrą muzykę z niesamowitymi widokami i relaksem w górach – mówi Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych, które od początku są głównym sponsorem Hej Fest.

– Jestem ogromnie szczęśliwy, że już trzeci raz spotkamy się na koncertach na Gubałówce, w Szczawnicy i Krynicy-Zdroju. Wybierając artystów do tegorocznej edycji wsłuchaliśmy się w glosy naszej publiczności i mam nadzieję, że nasz lineup zadowoli każdego – mówi Jan Malski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Darmowe koncerty
Wstęp na koncerty w Krynicy na deptaku przed Pijalnią Główną i w Szczawnicy przy dolnej stacji kolei PKL na Palenicę będzie darmowy. To zasługa władz Miasta Krynicy-Zdroju i Szczawnicy, które wspierają finansowo organizację festiwalu w tych miastach. Na koncerty w Zakopanem nie udało się zdobyć dofinansowania od miasta, dlatego będą one biletowane.

W trakcie pierwszej edycję Hej Fest w 2016 r. gwiazdy zagrały łącznie 65 godzin muzyki na żywo a koncerty obejrzało 34 tysiące widzów. W 2017 roku w koncertach trwających 70 godzin wzięło udział aż 40 tys. osób.